اول مانی

برابری مصرف برق شرکت های استخراج بیت کوین با هیوستون

نیویورک تایمز گزارش می دهد که تحقیقات انجام شده توسط دموکرات های کنگره نشان داده است که هفت شرکت های برتر استخراج بیت کوین در ایالات متحده به اندازه هیوستون، یک کلانشهر بزرگ در ایالت تگزاس، انرژی مصرف می کنند.

سناتور الیزابت وارن (Elizabeth Warren)، نماینده جناح مترقی حزب که به خاطر موضع ضد رمزارزی اش شناخته می شود، مدعی شده است که استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال قسمت “چشمگیری” از انتشار CO2 را تشکیل می دهند.

وارن می خواهد گزارش مصرف انرژی و میزان انتشار CO2 مرتبط با عملیات استخراج را برای ماینرهای ارز دیجیتال الزامی کند.

در ماه آوریل (فروردین ماه)، سناتور ماساچوست گفت که خرید بیت کوین مثل خرید “هوای رقیق” است.

ماینرهای بیت کوین مراکز داده بزرگی را با سخت افزارهای تخصصی برای حل مسائل پیچیده ریاضی مدیریت می کنند؛ به عنوان مثال، Marathon Digital تا ۳۳.۰۰۰ کامپیوتر بسیار تخصصی را اداره می کند و می خواهد تا ابتدای سال ۲۰۲۳ این تعداد را به صورت قابل توجهی افزایش دهد.

توسط U.Today گزارش شده است، ایالات متحده دارای بیشترین سهم از هش ریت بیت کوین (BTC) جهانی است؛ جورجیا، تگزاس و کنتاکی سه ایالت برتر برای استخراج کریپتو در ماه می (اردیبهشت ماه) بودند.

شرکت های استخراج کننده بیت کوین مستقر در تگزاس به خاطر موج گرمای شدیدی که شبکه برق را تحت فشار قرار داده و پایداری آن را تهدید می کند، به صورت داوطلبانه تصمیم گرفتند دستگاه های خود را در ابتدای ماه جاری خاموش کنند؛ همچنین از ساکنان خواسته شد وسایل غیرضروری خود را خاموش کنند تا از خاموشی همگانی در ایالت جلوگیری شود.

طبق این گزارش، افزایش مصرف انرژی در صنعت استخراج ارزهای دیجیتال موجب افزایش قیمت آن برای ساکنان تگزاس شده است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: قرار داشتن بیت کوین (Bitcoin) در کانال ۲۰ هزار دلاری

بیشتر بدانید: نظر مایکل سیلور درمورد ارزش واقعی بیت کوین

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *