اول مانی

هک شدن حساب اینستاگرامی نخست وزیر پیشین پاکستان

نخست وزیر پیشین کشور پاکستان، عمران خان (Imran Khan)، همچنین رئیس کنونی بزرگترین احزاب سیاسی در کشور پاکستان، گویا تأکید نموده که روز گذشته حساب اینستاگرام شخصی اش هک شده است.

وی در مصاحبه با نشریه داون گفته که در مدت زمان کوتاهی به کمک متا، مالک شبکه های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام بازیابی شد. همچنین افزود که شخصاً بر روی این حساب که ۷.۴ میلیون نفر دنبال کننده دارد، نظارت دارد و تأکید کرد که هکرها یک لینک رمزارز و همچنین عکسی از توییت ایلان ماسک به این حساب اینستاگرامی ارسال کرده اند.

حساب اینستاگرام
هک شدن حساب اینستاگرامی نخست وزیر پیشین پاکستان

پیوند رمزارزی در حساب این سیاستمدار به سایت هدیه رمزارز با ماسک و شرکتش اسپیس ایکس منتهی می شود. کلاهبردارها نیز مدعی هستند که رمزارزهای بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و لایت کوین هدیه می دهند.

کلاهبرداری هدیه های ارز دیجیتال در شبکه های اجتماعی پرطرفدار همچون یوتیوب و توییتر بسیار رایج شده است. در اکثر این کلاهبرداری ها از تصاویر افراد مشهور و یا شرکت های معروف همچون ایلان ماسک، تسلا، اپل، اسپیسکس، تیم کوک، استیو وزنیاک، وارن بافت، بیل گیتس استفاده شده شده است. همچنین برخی از آنها از تصاویر مدیرهای شرکت های کریپتویی مانند مدیرعامل کوین بیس، برایان آرمسترانگ استفاده می کنند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: ضرر به جامعه NFT توسط یک هک توییتری

بیشتر بدانید: حمله هکری به پلتفرم وام دهی XCarnival

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *