اول مانی

محتمل ترین کف بیت کوین به گفته تحلیلگران ۱۴۰۰۰ دلار است

بیت کوین (BTC) شبی دیگر را نیز بدون شکستن حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری به اتمام رساند. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView بیانگر آن هستند که قیمت جفت ارز BTC/USD شب گذشته در صرافی Bitstamp تا مرز ۲۰۲۲۰ دلار کاهش یافته و پس از آن، حدود ۱۲۰۰ دلار افزایش یافته است.

این جفت همچنان وضعیت پر نوسانی را تجربه می کند ولی در یک بازه محدود قرار گرفته است و فعالان بازار منتظر هستند ببینند حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری تا چه میزان می تواند در برابر خرس ها مقاومت کند.

این شرایط با افزایش نگرانی‌ها در مورد صندوق سرمایه‌گذاری Three Arrows Capital پیچیده تر شده است، زیرا شایعات حاکی از آن هستند که این صندوق سرمایه‌گذاری پس از ناکامی در انجام تعهدات مربوط به “Margin Call”، در پی دریافت کمک مالی بوده است.

قابل بیان است که در بین قیمت لحظه ای فعلی و سطح هدف مورد نظر، مناطقی قرار دارد که نهنگ ها در دوره هایی بعد از سقوط بازار در اثر همه گیری کرونا در اسفند ۹۸ ، مقادیر چشمگیری BTC خریداری کرده بودند. براساس گزارش پلتفرم تحلیل داده Whalemap ، این “حباب‌های” حمایتی بالقوه به ترتیب در سطوح ۱۹۰۰۰$ ، ۱۶۰۰۰$و ۱۴۰۰۰$ واقع هستند. تعدادی از تحلیلگران نیز کف قیمت BTC را تا ۱۱۰۰۰$ پیش بینی می کنند.

تحلیلگر مشهور Venturefounder با آنالیز “بدترین سناریوی ممکن”، به حمایت ۱۴۰۰۰ دلاری اعتماد بیشتری دارد. در صورت شکل گیری این سناریو قیمت بیت کوین کاهش ۸۰ درصدی از بالاترین رکورد خود یعنی ۶۹۰۰۰ دلار را در پی خواهد داشت. به باور این تحلیلگر، اگر قیمت بیت کوین بیشتر از این کاهش پیدا کند، خیلی سریع جریان صعود خود را از سر میگیرد. Venturefounder گفته با رسیدن بیت کوین به این هدف، هرچه دارد برای خرید بیت کوین خواهد فروخت!

بیت کوین با ضعف DXY میتواند به ۲۳۰۰۰ دلار برسد

از طرفی دیگر، رشد کمی که در بازار سهام ایالات متحده مشاهده شد سبب برگشت و تقویت دلار امریکا شد. شاخص دلار امریکا (DXY) که از اخرین رکورد های دو دهه گذشته خود کمی فاصله گرفته است، اکنون وضعیت بهتری را تجربه میکند و امکان رشد به دارایی های ریسکی نداده است.

زمان نگارش این موضوع، DXY با افزایش از پایین ترین سطح خود در حدود ۱۰۳.۵، با رقمی نزدیک ۱۰۵ معامله میشود و همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

با این حال، معامله گر محبوب Crypto Ed همچنان انتظار دارد DXYبدون رسیدن به سقف ثبت شده هقته گذشته، باری دیگر پایین بیاید. همچنین به دنبال کننده های خود در تویتر گفت این کار باعث میشود جفت BTC/USD باری دیگر تا مرز ۲۳۰۰۰ دلار افزایش یابد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: آماده شدن روسیه برای استخراج بیت کوین با گاز فلز

بیشتر بدانید: ضرر یک میلیارد دلاری شرکت مایکرواستراتژی در بیت کوین

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *