اول مانی

باز شدن پای هنرمندان ایرانی به متاورس

به گزارش اول مانی و به نقل از ایسنا، آثار امیر شهاب رضویان و مینو ایرانپور، دو هنرمند ایرانی در سالن Cinema Touraco نخستین نمایشگاه متاورسی (Metaverse) تشکیل شده از هنرمندان هنر نقاشی، چاپ و عکاسی از کشورهای ایتالیا، فرانسه، اتریش، ایران، ونزوئلا و آمریکا از بیست و یکم بهمن ماه به نمایش درآمد.

در این نمایشگاه ۱۰ نقاشی از امیرشهاب رضویان، فیلم‌ساز و نقاش به نمایش درمی آید. رضویان دانش آموخته‌ی کارگردانی سینما و پویانمایی از دانشگاه هنر است و ۴۰ فیلم کوتاه و هفت فیلم سینمایی ساخته است. او در کنار کارگردانی و تهیه‌کنندگی نقاشی هم می کند، و نمایشگاه‌هایی هم برگزار کرده است.

در این نمایشگاه همچنین دو اثر نقاشی دیجیتال از مینو ایرانپور، نقاش و ویدیوآرتیست به نمایش درمی آید. ایرانپور دانش آموخته‌ی انجمن سینمای جوان ایران و نقاشی و پژوهش هنر از دانشگا هنر تهران است. آثار او حاوی چهار فیلم کوتاه هشت میلیمتری، بیست و هفت اثر ویدیوآرت و هفتاد اثر نقاشی دیجیتال و بیشتر از پانصد چاپ دستی است.

نکته گفتنی در این نمایشگاه، سالن اختصاصی (سینما توراکو) است. (سینما توراکو) یک استودیوی مجازی هنر و تکنولوژی است که توسط یاسمن شریف‌زاده، دانش آموخته‌ی کارگردانی تئاتر و هنرمند بینارشته‌ای تاسیس شده است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: قانوگذاری برای متاورس توسط اتحادیه اروپا

بیشتر بدانید: یک‌چهارم افراد تا سال ۲۰۲۶ زمان خود را وقف متاورس می کنند

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *