اول مانی

این هفته بایدن فرمان کاخ سفید درمورد رمزارزها را امضا می کند

براساس گزارش های بلومبرگ و رویترز، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا این هفته فرمان اجرایی مورد انتظاری که قرار بود در ماه فوریه منتشر شود و به تعویق افتاد را صادر خواهد کرد. در این فرمان اجرایی، خلاصه‌ای از استراتژی دولت آمریکا در قبال رمزارزها مشخص خواهد شد.

به گزارش اول مانی و به نقل از کوین دسک، بلومبرگ در این گزارش گفته است فرمان اجرایی ذکر شده آژانس های فدرال را ملزم می کند تا تغییرات قانونی احتمالی را در کنار تاثیر بر امنیت ملی و پیامدهای اقتصادی عرصه رمزارزها در نظر بگیرند.

کاخ سفید در سالیان اخیر برای ایفای نقشی محوری تر در قانون‌گذاری دارایی های دیجیتال تحت فشار بوده است، این فشار با تحریم های اعمال شده علیه روسیه به خاطر تهاجم به اوکراین افزایش یافته است چرا که نگرانی هایی مبنی بر این وجود دارد که شرکت ها و افراد تحریم شده می توانند با استفاده از رمزارزها به شیوه‌ای تحریم ها را دور بزنند.

برخلاف جنگ روسیه، قانونگذاران به افزایش نرخ بهره در ماه جاری توجه می کنند و در تاریخ ۲۵ اسفند ماه، تصمیم خود را اتخاذ خواهند کرد، قبل از آن، تنش ها در خصوص قیمت بیت کوین افزایش می یابد زیرا حدس و گمان هایی که در دقایق منتهی به اعلام افزایش نرخ بهره اعلام می شود می تواند بر دارایی های پر ریسک تاثیر گذار باشد. همچنین این عوامل می توانند در ۲ هفته پیشرو بازار رمزارزها را تحت تاثیر قرار دهند.

کاخ سفید از سال قبل بر روی این فرمان اجرایی کار کرده است و از ماه ژانویه گزارش های متنوعی در خصوص صدور آن منتشر شد. به گفته بلومبرگ، این فرمان از آژانس های فدرال می خواهد تا اواخر امسال در رابطه با پیشرفت خود در زمینه تعامل با دارایی های دیجیتال گزارش دهند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: برای قانون گذاری رمزارزها همکاری فرامزی ضروری است

بیشتر بدانید: ممکن است که کشور هند حوزه رمزارزها را قانون گذاری کند

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *