اول مانی

وضعیت امروز بازار جهانی ارزهای دیجیتال (۲۷ اردیبهشت)

بیت کوین (BTC) روز دوشنبه وضعیت نسبتا ثابتی را تجربه کرد، در صورتی که برخی از ارزهای دیجیتال جایگزین عملکرد ضعیفی داشتند و این نشان دهنده تمایل کمتر معامله گران برای ریسک است. این شرایط امروز هم تا حدودی در سطح بازار مشاهده می شود؛ به صورتی که در ۲۴ ساعت گذشته، رمزارز اول بازار رشد ناچیز ۰.۵۵ درصدی را شاهد بوده است و اکنون با قیمت ۳۰۴۴۱ دلار معامله می شود.

ارزش بازار بیت کوین هم امروز به ۵۷۷.۸۵ میلیارد دلار می رسد.

با این حال، افزایش حجم معاملات همزمان با افزایش فشار فروش هفته گذشته، می تواند به افزایش مختصری در قیمت ارزهای رمزنگاری منجر شود؛ براساس تحقیقات Arcane، حجم معاملات در روزهای آخر هفته گذشته کاهش یافته است، اما همچنان دو برابر بالاتر از میانگین حجم ثبت شده در طول ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت) است.

شاخص های تکنیکال حاکی از بهبودی اندک در قیمت بیت کوین است، ولی افزایش فشار خرید مستلزم بسته شدن کندل هفتگی بالای ۳۰۰۰۰ دلار است.

با این حال پیش بینی می شود به دلیل سیگنال های منفی در نمودارها، روند بازیابی در حدود ۳۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار محدود شود.

در بازار معاملات آتی، بهره باز بیت کوین یا تعداد کل قراردادهای مشتقات موجود در بورس کالای شیکاگو نسبت به آخرین رکورد ثبت شده در روز ۲۸ مارس (۸ فروردین) همچنان به روند رو به کاهش خود ادامه می دهد، این نشان می دهد که فروش اخیر، ناشی از فعالیت های معاملاتی در بازار اسپات بوده است نه تریدرهای اهرمی در بازار فیوچرز، اگرچه لیکوئید شدن پوزیشن ها در حجم بالا روند نزولی موجود را شتاب بیشتری بخشیده است.

ارزهای دیجیتال
وضعیت امروز بازار جهانی رمزارزها (۲۷ اردیبهشت)

به صورت کلی، در ۲۴ ساعت گذشته بازار آلتکوین ها در وضعیت نسبتا آرامی قرار گرفته است و شرایط رو به بهبودی را تجربه می کند، اتریوم درست همگام با بیت کوین، تا این لحظه ۰.۵۴% رشد داشته است و به نزدیک ۲۰۷۹ دلار رسیده است.

بایننس در این مدت ۱.۷۵ درصد افزایش یافته است و با قیمت ۳.۰۶ دلار ترید می شود؛ ریپل، کاردانو، سولانا، دوج کوین و آوالانچ همگی میان ۱ تا ۲ درصد نسبت به روز قبل جهش داشته‌اند؛ در این میان، پولکادات پولبکی ۰.۷۵ درصدی را تجربه می کند.

این موج آرام میان آلتکوین های کوچکتر بازار هم دیده می شود؛ AR تنها رمزارزی است که امروز کاهش دو رقمی قیمت را شاهد بوده است، افت ۱۱.۰۲ درصدی قیمت AR را تا این لحظه به ۱۶.۰۷ دلار رسانده است.

ارزش تجمعی بازار ارزهای رمزنگاری امروز با اندکی بهبود به ۱.۳۰۳ تریلیون دلار رسیده است و سهم بیت کوین از آن، ۴۴.۳% است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: وضعیت کلی امروز بازار رمزارزها (۲۴ اردیبهشت)

بیشتر بدانید: بازار رمزارزها در محدوده سبز و قرمز

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *