اول مانی
پنج ارز دیجیتال برتر

پنج ارز دیجیتالی برتر هفته: قیمت بیت کوین با فشار فروش قابل توجهی روبه رو است که این در حالی است که اوضاع قیمت بسیاری از آلت کوین ها مثل ریپل، پولکادات، استلار و سولانا به نوعی است که احتمال از سرگیری روند صعودی آنها وجود دارد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین مدتی است که در تلاش برای عبور از ۵۰,۰۰۰ دلار می باشد و این موضوع ممکن است موجب افزایش فروش از جانب سرمایه گذاران، برای سرمایه گذاری در بازار آلت کوین ها شده است. اطلاعات به دست آمده از گلانسود نشان می دهد که آدرس های نهنگ هایی که بیش از ۱۰۰۰ واحد بیت کوین در اختیار دارند، از ۲,۱۰۰ آدرس در ماه فوریه به ۲,۵۰۰ آدرس رسیده است.

در صورتی که سرمایه گذاران بزرگ همجنان به فروش ارزهای خود ادامه دهند، احتمال دارد بیت کوین با اصلاح شدید بازار همراه شود و این اتفاق تا زمانی ادامه خواهد داشت که سرمایه گذاران نهادی در سطوح پایین تری وارد شوند و اقدام به خرید کنند. مایکرواستراتژی هفته گذشته اعلام کرد که ۲۷۱ واحد دیگر بیت کوین خریده است. این در حالی است که سرمایه گذاران نهادی رویکردی متضاد انتخاب کرده اند و منتظر می مانند که ببینند بازار چه وضعیتی پیدا خواهد کرد.

در صورتی که نهادهای دیگری نیز به فکر فاصله گرفتن از بیت کوین باشند، این احتمال نیز وجود داد که شاهد عمیق ترین اصلاح قیمت باشیم. تام لی، از مدیران ارشد فانداسترت، معتقد است که روند صعودی بیت کوین همچنان بستر لازم را در اختیار دارد. تام لی پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین در پایا سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار تا ۱۲۵,۰۰۰ دلار برسد.

در ادامه پنج ارز دیجیتالی را که در این هفته باید در نظر بگیرید، معرفی کرده ایم:

بیت کوین (BTC)

بار دیگر خریداران در کف قیمت خط گردن الگوی سر و شانه اقدام به خحرید کردند اما شادو بلند کندل نشان از آن دارد که سرمایه گذاران در سطوح بالاتر، اقدام به برداشت سودهای خود می کنند. احساسات حاکم بر بازار به گونه ای است که سرمایه گذاران اکنون به جای انکه در کف خرید کنند، در جهش ها می فروشند.

اگر فروشندگان موفق به کاهش قیمت و تثبیت آن زیر خط گردن شوند، الگوی سرو شانه کامل می شود. در این صورت هدف قیمت ۳۱,۶۵۳ دلار خواهد بود. شیب رو به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۵۲,۲۹۷ دلاری و شاخص قدرت نسبی در محدوده ای زیر ۳۶ نیز نشان دهنده آن است که فروشندگان دست بالاتر در بازار را در اختیار دارند.

نمودار بیتکوین و پنج ارز دیجیتالی برتر هفته
نمودار هفتگی بیت کوین
پنج ارز دیجیتالی برتر هفته

احیای قیمت ۴۶,۴۳۵ شروع و تا رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تداوم داشت و این به آن معناست مع احساسات حاکم بر بازار منفی است و معامله گران در جهش ها به میانگین متحرک ۲۰ روزه اقدام به فروش می کنند. در صورتی که فروشندگان قیمت را تا زیر خط گدن پایین بکشند، فشار فروش افزایش خواهد داشت.

چنانچه قیمت از این مقاومت روندی نزولی را شر.ع کند، احتمال تثبیت بین ۴۶,۰۰۰ دلار تا ۵۱,۵۰۰ دلار در طی چند روز آینده محتمل خواهد بود.

ریپل (XRP)

قیمت ریپل در حال حاضر در الگوی مثلث متقارن در نوسان است و این الگو عمدتا یک الگوی تداوم روند است. چنانچه خریداران بتوانند قیمت را تا بالای خط مقاومت مثلث بکشانند، ریپل می تواند یک بار دیگر ۱,۹۶ دلار را احساس می کند. این سطح اوج قیمت ۵۲ هفته ای ریپل می باشد.

جهش و عبور قیمت از ۱,۹۶ دلار می تواند پایه گذار یک جهش دیگر و رسیدن به ۲,۶۸ دلار باشد. شاخص قدرت نسبی در حال رسدین به منطقه مثبت می باشد، اما میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۱,۴۳ دلاری هنوز شیب رو به بالا نگرفته است. این یعنی فروشندگان به احتمال زیاد با قدرت از خط مقاومت دفاع می کنند.

نمودار ریپل و پنج ارز دیجیتالی برتر هفته
نمودار هفتگی ریپل
پنج ارز دیجیتالی برتر هفته

در صورتی که فروشندگان قیمت را تا پایین میانگین های متحرک کاهش دهند و آن را تثبیت کنند، ممکن است شاهد کاهش تا ۱.۳۵ دلار و بعد از آن تا خط حمایت الگوی مثلث باشیم. شکستن این خط می تواند موجب قدرت بیشتر فروشندگان نسبت به خریداران باشد.

پولکادات (DOT)

قیمت پولکادات روز جمعه موفق شد تا با عبور از مقاومت ۴۴ دلاری، بالاتر از این سطح بسته شود. خریداران با حفظ شتاب قیمت موفق شدند قیمت پولکادات را در روز شنبه تا ۴۹.۷۸ دلار نیز بالا ببرند اما سطوح بالاتر همچنان خارج داز دسترس انها می ماند. برداشت معامله گران موجب شد قیمت تا زیر ۴۴ دلار پایین بیاید.

نمودار پولکادات و پنج ارز دیجیتالی برتر هفته
نمودار هفتگی پولکادات
پنج ارز دیجیتالی برتر هفته

در صورتی که خریداران ضعف چندانی از خود در برابر فروشندگان نشان دهند، این موضوع نشانگر خرید در کف خواهد بود. این احتمال وجود دارد که پولکادات یک بار دیگر برای عبور از مقاومت روانی ۵۰ دلاری تلاش کند.

در طرف مقابل، اگر قیمت پایین تر از ۴۴ تثبیت شود، قیمت پولکادات ممکن است به سطح میانگین های متحرک سقوط کند. شکستن این حمایت نیز ممکن است قیمت را تا ۳۲.۵ دلار پایین بیاورد.

استلار (XLM)

قیمت استلار در حال تلاش برای شروع روندی صعودی است. خریداران در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود در سطح ۰.۶۱ دلار اقدام به خرید در کف کردند و قیمت را تا ۰.۷۹ دلار که بیشترین قیمت ۵۲ هفته اخیر است، بالا بردند. با این حال شادو بلند کندل نشان دهنده برداشت سود از جانب معامله گران می باشد.

اگر خریداران قیمت را در بالای ۰.۷۳ دلار تثبیت کنند، قیمت استلار می‌تواند تا ۰.۸۵ دلار اوج بگیرد و بعد از آن به ۱ دلار نیز برسد. شیب رو به بالای میانگین های متحرک و شاخص قدرت نسبی در محدوده ۶۳، گویای آن است که خریداران دست بالاتری در بازار دارند.

نمودار استلار و پنج ارز دیجیتالی برتر هفته
نمودار هفتگی استلار
پنج ارز دیجیتالی برتر هفته

در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد تشکیل الگوی سر و شانه وارونه هستیم. این الگوی صعودی هدف ۰.۹ دلار را نشان می دهد. شیب رو به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره ای و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت، نشان دهنده آن است که قدرت خریداران در بازار بیشتر است.

در صورتی که قیمت سقوط کند و پایین تر از خط گردن تثبیت شود، تحلیل بالا از درجه اعتبار ساقط خواهد بود که در این حالت، ممکن است تله گاوی گریبان خریداران را بگیرد و شاهد لیکویید شدن موقعیت های خرید باشیم. بعد از آن ممکن است قیمت استلار تا ۰.۵۵ دلار پایین بیاید.

سولانا (SOL)

قیمت سولانا در روزهای گذشته بین ۴۰ تا ۴۹.۹۹ دلار در حال نوسان بوده است. بازه کوچک تثبیت نشان دهنده آن است که معامله گران عجله ای برای برداشت سودهای خود ندارند و نشانه ای مثبت تلقی می شود.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۴۲.۸۶ دلاری شیبی رو به بالا دارد و شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده ای بالاتر از ۶۵ قرار دارد که نشان دهنده راهی کم چالش رو به بالا است.

چنانچه خریداران قیمت را تا بالای سطح روانی ۵۰ دلار بکشانند، ممکن است سولانا روندی صعودی را ادامه دهد. هدف بعد ۶۰ دلار خواهد بود و می توان بعد از آن انتظار ۶۹ دلار را داشت.

از طرف دگر نیز اگر قیمت موفق نشود بالای ۵۰ دلار را تثبیت کند، ممکن است که بار دیگر شاهد ورود به بازه تثبیت برای چند روز دیگر باشیم. این رویکرد صعودی در صورتی که قیمت سولانا به زیر ۴۰ دلار برسد باطل می شود.

نمودار سولانا و پنج ارز دیجیتالی برتر هفته
نمودار هفتگی سولانا
پنج ارز دیجیتالی برتر هفته

تایم فریم ۴ ساعته نشان می دهد که خریداران قیمت را تا اوج ۵۲.۶۰ دلار بالا برده، اما شادو بلند کندل بیانگر برداشت سود در سطوح بالاتر می باشد. بعد از این اتفاق، قیمت سولانا به زیر ۵۰ دلار بازگشت و این احتمال وجود دارد که در ۴۶ دلار حمایت شود.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح در ۱۱ هفته اخیر رسید

بیشتر بدانید: رشد صعودی ADA، معامله گر معروف به خرید کاردانو می پردازد

بیشتر بدانید: تاخت و تاز میم کوین ها در بازار | دوج کوین و برادران

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *