اول مانی
پنج_ارز_دیجیتال_برتر

پنج ارز دیجیتال برتر در این هفته: قیمت بیت کوین پس از رسیدن به سطح ۱۲,۰۰۰ دلار، در بازه زمانی کوتاهی شاهد اصلاحی شدید بود اما جهش دوباره قیمت بیت کوین و دیگر آلت کوین ها نشان دهنده این است که گاوها صمچنان قصد دارند آن را به سطوح بالاتر هدایت کنند. صعود قیمت بیت کوین به بالای ۱۰,۰۰۰ دلار، بار دیگر توجه معامله گرانی را که منتظر شروع یک روند صعودی جدید بودند، به سمت بیت کوین جلب کرده است.

یوسوکه اوتسوکا (Yusuke Otsuka)، که بنیان گذار صرافی ژاپنی Coincheck می باشد، اعلام کرده گروهی از معامله گران ژاپنی که قبل از این در حاشیه بازار بودند، بار دیگر به معاملات بازگشته اند. اوکی ماتسوموتو (Oki Matsumoto)، که مدیر عامل شرکت Monex می باشد، همچنین بیان کرده که بسیاری از معامله گرانی که از خرید طلا در سطوح پایین تر جا مانده اند، با توجه به شروع روند صعودی بیت کوین، مشتاق اند که در این بازار سرمایه گذاری کنند.

با وجود تمام این تفاسیر باید به این نکته توجه کرد که هر معامله گر در بازار اهدافی متفاوت دارد که هر کدام در تایم فرمی متفاوت و با دید زمانی متفاوتی سرمایقه گذاری های خود را شروع می کنند. بعد از حرکت پر قدرت روزهای گذشته، ذخیره سود از جانب معامله گران کوتاه مدت در سقف ۱۲,۰۰۰ دلار، کاری بسیار طبیعی است. این کار به افت شدید قیمت بیت کوین و اغلب آلت کوین ها منجر شد اما نکته مثبت ظاهر شدن خریداران ریزشی می باشد. بنابراین می توان گفت که معامله گرانی که از ورود به بازار بعد از شکست ناحیه مقاومتی ذکر شده غافل بوده اند، در حال حاضر مشتاق ورود هستند.

حرکات چند روز آینده قیمت بسیار مهمی تلقی می شود، زیرا دید کامل تری نسبت به حرکات اخیر ارائه خواهد کرد. در این صورت می توان متوجه این اصل مهم شد که آیا بیت کوین واقعا روندی پایدار و تثبیت شده را شروع کرده یا این حرکات تله گاوی بزرگی بوده است.

پنج ارز دیجیتالی که این هفته معامله گران باید در مورد آن بدانند عبارت است:

بیت کوین (BTC)

قیمت بیتکوین در ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) به بالای میانگین های متحرک خود دست پیدا کرد اما خریداران بیت کوین موفق نشدند که از این فرصت استفاده لازم را ببرند. الگوی کندلی دوجی در روز ۱ مه (۱۱ اردیبهشت) و ریزش به زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه در محدوده ۵۶,۸۳۳ دلار نشان می دهد که فروشندگان در سطوح بالاتر همچنان به فروش خود ادامه می دهند.

در صورتی که فروشندگان قیمت تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۵۵,۷۲۳ دلار پایین تر بیایند، جفت ارز بیت کوین و تتر ممکن است که تا ۵۲,۳۲۳ دلار و بعد از آن تا ۵۰,۴۶۰ دلار پایین بیایند. خط صاف میانگین های متحرک و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی محدوده میانی نمودار، نشان دهنده توازن میان عرضه و تقاضا می باشد. این مسئله ممکن است نشانه نوسانات در یک بازه ثابت در چند روز آینده می باشد.

ارز بیت کوین
پنج ارز دیجیتال برتر در این هفته

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در روز جاری، بالاتر تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ناحیه ۵۸,۴۶۹ دلار زنده شده است، سناریوی صعود قیمت اعتبار بیشتری خواهد داشت. چنین حرکتی نشان دهنده آن است که خریداران حتی در کف های کوچک نیز اقدام به خرید می کنند. این احتمال نیز وجود دارد که قیمت بیت کوین تا ۶۱,۸۲۵ دلار اوج بگیرد. در این سطح خریداران به احتمال زیاد با یک مقاومت سخت از سوی فروشندگان مواجه خواهند شد.

به نظر می رسد که نمودار بیت کوین در حال ایجاد شانه راست الگوی سرشانه می باشد. صد البته نباید این نکته را فراموش کرد که برای چنین ادعایی بسیار زود است. این الگو ممکن است با کاهش قیمت به زیر خط گردن تکمیل شود. تا آن زمان معامله گران باید با دقت نوسانات را زیر نظر داشته باشند و به امید افزایش قیمت دست به خریدهای بی محابا نزنند.

قیمت بیت کوین

در تایم فریم ۴ ساعته، خریداران قیمت را تا بالای مقاومت ۵۷,۵۰۰ دلار افزایش دادند اما موفق به حفظ آن نشدند. بعد از آن، فروشندگان قیمت را به زیر این سطح کشاندند و تلاش می کنند تا حمایت ناحیه میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با بشکنند.

اتریوم کلاسیک (ETC)

فروشندگان بازار تلاش می کنند تا جهش قیمت اتریوم کلاسیک از ۳۸ دلار به ۴۱.۶۱ را تضعیف کنند. این در حالی است که شادو بلند کندل نشان می دهد که خریداران در کف قیمت اقدام به خرید می کنند.

شیب رو به بالای میانگین ۲۰ روزه در سطح ۲۸.۷۴ دلاری و همچنین شاخص قدرتی نسبی در محدوده اشباع فروش، نشان دهنده قدرت بیشتر خریداران نسبت به فروشندگان می باشد. چنانچه که خریداران بتوانند قیمت را تا بالای مقاومت پیش رو سوق دهند، اتریوم کلاسیک می تواند رالی خود را به سمت ۵۳.۲۱. دلار ادامه دهد.

اتریوم
پنج ارز دیجیتال برتر در این هفته

از سوی دیگر، اگر قیمت از مقاومت پیش رو سقوط کند، فروشندگان قیمت اتریوم کلاسیک را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین خواهند آورد. شکستن این حمایت نشان می دهد که شتاب صعودی قیمت ضعیف شده است و احتمال کاهش آن تا ۲۲.۲۰ دلار وجود دارد.

قیمت اتریوم
پنج ارز دیجیتال برتر

میانگین متحرک نمایی صعودی و جایگاه شخص قدرت نسبی در محدوده اشباع خرید، نشان دهنده این است که کنترل خریداران در بازار بیشتر از فروشندگان می باشد. این در حالی است که فرونشدگان به این راحتی تسلیم نخواهند شد و سعی می کنند که روند قیمت تا مقاومت بعدی را ضعیف کنند.

سولانا (SOL)

قیمت سوالا موفق شده تا روز شنبه از عهده مقاومت ۴۸.۶۴ دلاری بر بیاید و کمی بعدا از ان به اوج تاریخی ۴۹.۹۹ برسد. این نکته را نباید فراموش کرد که سطح ۵۰ دلاری به عنوان یک مقاومت روانی عمل می کند و فروشندگان موفق شدند که با استفاده از این منطقه، قیمت را تا ۴۸.۶۴ دلار پایین بیاورند.

چنانچه که فروشندگان قیمت سولانا را زیر ۴۸.۶۴ دلار برای دو روز پشت سر هم نگه دارند، سولانا می تواند تا حمایت ۴۰.۵۱ دلاری نیز سقوط کند. احیای قیمت از این سطح حمایتی، نشان دهنده این است که خریداران در کف قیمت به دنبال انباشت هستند. در این صورت آنها یک بار دیگر نیز شانس خود را برای عبور از مقاومت ۵۰ دلاری امتحان می کنند.

سولانا

در صورت موفقیت، قیمت سولانا ابتدا به ۵۶.۷۷ دلار می‌رسد و پس از آن در پی غلبه بر هدف ۶۸.۰۵ دلاری خواهد بود. میانگین‌های متحرک در حال افزایش هستند و شاخص قدرت نسبی نیز وضعی اشباع خرید را نشان می‌دهد؛ یعنی ساده‌ترین روندِ پیش روی سولانا رو به بالا است.

این رویکرد صعودی در صورتی که قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را در ناحیه ۳۸ دلاری بشکند، باطل خواهد شد. در این صورت، قیمت سولانا ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ناحیه ۲۶ دلاری سقوط کند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله گران این هفته باید بدانند

نمودار ۴ ساعته نشان دهنده این است که خریداران به دنبال دفاع از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روز هستند. در صورتی که قیمت از ۴۸.۶۴ دلار به ۴۹.۹۹ دلار برسد، می توان گفت که شتاب قیمت، سرعت گرفته است. رشد آهسته میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و ورود شاخص قدرت نسبی به محدوده مثبت، نشان می دهد که خریداران دست بالاتر را در اختیار دارند.

هوبی توکن (HT)

قیمت هوبی توکن روز شنبه به بالای مقاومت ۲۶.۸۹ دلار رسید و امروز اوج تازه‌ای را در ۲۹.۵۴ دلار به دست آورد. این در حالی است که فروشندگان تلاش می کنند تا قیمت را به زیر نقطه شروع جهش بکشانند و خریداران را در تله گاوی گرفتار کنند.

اگر قیمت تا سه روز آینده تا ۲۶.۸۹ دلار اصلاح و تثبیت شود، احتمال سقوط آرام تا ۲۲ دلار وجود خواهد داشت. احیای قیمت از این حمایت می تواند موجب شود تا قیمت هوبی در روزهای آینده در یک بازه ثابت در نوسان باشد.

هوبی توکن
پنج ارز دیجیتالی که معامله گران این هفته باید بدانند

از طرف دیگر، در صورتی که خریداران از حمایت ۲۶.۸۹ دلار دفاع کنند و اجازه سقوط به زیر ۲۵ دلار را ندهند، نشان می دهد که آنها در هر کف قیمت اقدام به خرید کرده اند. شکستن قیمت به بالای ۲۹.۵۴ دلار، می تواند موجب تداوم روند صعودی شود. در این صورت هدف بعدی ۳۶.۵۴ دلار خواهد بود.

میانگین متحرک نمایی در سطح ۲۰.۵۴ دلاری و ورود شاخص قدرت نسبی به ناحیه اشباع خرید، نشان دهنده کنترل خریداران بر بازار است.

آوی (AAVE)

امروز خریداران قیمت آوی را تا مقاومت ۴۸۹ دلاری بالا بردند و این در حالی است که چندان در تثبیت این ناحیه و حفظ روند صعودی موفق عمل نکرده اند و فروشندگان قیمت را تا حدود ۴۸۰ دلار تا ۲۸۰ پایین آوردند که به این معنی است که فروشندگان به دنبال به دام انداختن خریداران هستند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله گران این هفته باید بدانند

در صورتی که قیمت آوی به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد نشان می دهد که خریداران در کف ها خرید نمی کنند. در این صورت ممکن است که شاهد سقوط تا میانگین متحرک ساده ۵۰ در ناحیه ۳۸۳ دلار و گیر افتادن قیمت در یک بازه نوسان ثابت باشیم.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: وارن بافت: از موفقیت بیت کوین متنفرم | قرار نبود اینگونه شود

بیشتر بدانید: قیمت دوج کوین باز هم رکورد جدیدی به دست آورد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *