اول مانی

آموزش واریز پول به پرفکت مانی (PerfectMoney)

شیوه شارز پرفکت مانی موضوعی است که امکان دارد بلافاصله پس از ایجاد یک حساب کاربری به ذهنمان خطور کند؛ چگونه می توان به این حساب پول واریز کرد تا بتوان برای خریدهای آنلاین و یا حواله ارز به دیگران، اقدام به شارز حساب پرفکت مانی کرد؟

پرفکت مانی (Perfect Money) یک سیستم پرداخت جهانی است که از سال ۲۰۰۷ میلادی شروع به کار کرده است؛ این شرکت در کشور پاناما به ثبت رسیده است و دفتر مرکزی آن واقع در شهر زوریخ در کشور سوئیس است.

هدف این شرکت ارائه خدمات پرداخت، دریافت و بصورت کلی انتقال ارز بصورت امن در بستر اینترنت جهانی به کاربران سراسر جهان است.

واریز پول به پرفکت مانی

واریز پول به حساب پرفکت مانی به صورت مستقیم از دو طریق قابل اجرا است؛ قبل از آنکه این روش ها را شرح دهیم لازم است بدانید که امکان واریز ریال ایران به پرفکت مانی وجود ندارد؛ به همین دلیل به منظور شارژ حساب پرفکت مانی نیاز به انواع کردیت کارت مثل ویزا کارت یا مستر کارت دارید، اما چنانچه امکان استفاده از این کارت ها برای شما وجود ندارد، می توانید با ثبت درخواست در اول مانی از خدمات شارژ اتوماتیک اول مانی استفاده کنید.

روش های واریز پول له حساب پرفکت مانی:

  • خرید دلار پرفکت مانی

روش اول برای واریز پول به Perfect Money از طریق خرید دلار پرفکت مانی یا یکی دیگر از انواع دارایی هایی است که این کیف پول پشتیبانی می کند؛ به این صورت که با استفاده از یکی از انواع کارت های بانکی خارجی حساب پرفکت مانی خود را شارژ می کنید.

یکی از مشکلاتی که استفاده از این روش دارد، کارمزد تبدیل ارز می باشد؛ به عنوان مثال اگر موجودی حساب بانکی شما یورو باشد اما قصد شارژ دلاری پرفکت مانی خود را داشته باشید، ملزم به پرداخت مبلغ مازادی به عنوان کارمزد تبدیل ارز خواهید بود.

یکی دیگر از راه های خرید دلار پرفکت مانی دریافت حواله پرفکت مانی می باشد؛ به این معنا که یک حساب پرفکت مانی دیگری به حساب شما پول انتقال دهد؛ این روش با کسر کارمزد ۵ درصدی انجام می شود.

پرفکت مانی
پرفکت مانی
  • ووچر پرفکت مانی

روش دیگر برای شارژ حساب پرفکت مانی، خرید ووچر پرفکت مانی می باشد؛ به این منظور فردی که قصد واریز پول به حساب پرفکت مانی شما را داشته باشد، در سایت پرفکت مانی درخواست ووچر ثبت می نماید؛ ووچر پرفکت مانی از سقف ۵ دلار به بالا به مبلغ دلواه کاربر شارژ می گردد؛ سپس با دریافت کد ووچر و ثبت آن در حساب پرفکت مانی خود، مبلغ شارژ به حساب شما واریز می گردد.

ووچر پرفکت مانی چیست؟

ووچر پرفکت مانی در اصل یک کد رمز است، که کاربر با ثبت آن در حساب خود، موجودی آن را دریافت می نماید؛ در اصل ووچر مانند یک رمز شارژ می باشد؛ این روش انتقال پول به پرفکت مانی شامل ریسک هایی هم هست؛ زیرا فردی که این کد را دریافت نماید، در کسری از ثانیه می تواند موجودی آن را به حساب خود واریز کند؛ این فرایند برگشت ناپذیر است؛ برخی افراد سودجو و به همین ترتیب از کاربران این کیف پول کلاهبرداری می کنند.

این روش شارژ حساب پرفکت مانی اگرچه سریع تر انجام می پذیرد، اما مخاطراتی هم به همراه دارد؛ لذا چناچه فرد گیرنده مورد اعتماد شما نیست، از روش های دیگری برای واریز پول به Perfect Money استفاده کنید.

  • فروش دلار پرفکت مانی

فروش دلار پرفکت مانی هم به روش هایی که برای خرید دلار پرفکت مانی استفاده می شوند قابل انجام است؛ افراد به دلایل مختلفی مثل نقد کردن درآمد ارزی یا پرداخت توسط پرفکت مانی قصد فروش و نقد کردن موجودی حساب پرفکت مانی خود را دارند.

  • تبدیل پرفکت مانی به ریال

برای نقد کردن دلار Perfect Money نیاز به یک واسطه برای تبدیل ارز به ریال خواهید داشت؛ زیرا همانگونه که واریز ریال به حساب پرفکت مانی امکان پذیر نیست، امکان انتقال مستقیم پول از پرفکت مانی به حساب بانکی ایرانی هم وجود ندارد؛ به منظور تبدیل پرفکت مانی به ریال می توانید از خدمات ارزی اول مانی بهره برده و موجودی حساب را به صورت ریالی دریافت نمایید.

واریز پول به پرفکت مانی
واریز پول به پرفکت مانی

خرید مستقیم پرفکت مانی

اولین و البته بهترین روش برای شارژ حساب پرفکت مانی، خرید آن می باشد. در واقع این شبکه قابلیتی را فراهم کرده که کاربران بتوانند از پول رایج برای خرید پرفکت مانی استفاده کنند. به همین دلیل کافیست تا از طریق سایت رسمی اول مانی به سراغ بخش deposit بروید و خرید پرفکت مانی را انتخاب کنید. شما در این حالت می توانید با یکی از کارت های معتبر بین المللی، خرید پرفکت مانی را انجام دهید. این روش کمترین کارمزد ممکن را دارد و به عنوان سریع ترین و بهترین راهکار شناخته شده است.

این نکته را فراموش نکنید که ارز ریال در میان پول های مورد پذیرش پرفکت مانی وجود ندارد. یا به عبارتی ساده تر شما نمی توانید با استفاده از کارت های بانکی خود نسبت به خرید این ارز دیجیتال اقدام کنید. بنابراین باید حتما کارت های معتبر جهانی مانند ویزا کارت یا مسترکارت داشته باشید. این موضوع موجب شده تا ایرانیان داخل کشور نتوانند از این خدمات منحصر به فرد استفاده کنند. البته این نکته را فراموش نکنید که شرکت های واسطه یا صرافی های آنلاین مانند اول مانی می توانند خرید پرفکت مانی از این طریق را انجام دهند.

کارمزد ووچر پرفکت مانی

سپرده گذاری به وسیله ووچر پرفکت مانی در حساب های پرفکت مانی کارمزد ندارد و می توانید به راحتی و بدون هزینه اضافی، مبلغ ووچر را با وارد کردن کدهایی که قبل تر به آنها اشاره کردیم به حساب خود اضافه کنید.

زمانی که قصد ایجاد یک ووچر را داشته باشید مجبور به پرداخت کارمزد خواهید بود. این کارمزد برای حساب های احراز هویت شده ۰.۵ درصد مبلغ خواهد بود. در صورتی که حساب‌ پرفکت مانی خود را احراز نکرده باشید، کارمزد پرداختی ۱.۹ درصد خواهد بود. این کارمزد بعد از ایجاد ووچر از مانده حساب شما کم خواهد شد.

مزایای پرفکت مانی

•   ناشناس بودن تراکنش ها: در زمان ارسال پول، گیرنده نهایی تنها از شماره حساب و ورود کاربر مطلع می باشد.
•   معاملات فوری: پرداخت ها در عرض چند ثانیه انجام می شود.
•   رابط کاربری راحت و ساده: سایت سنگین نیست و استفاده از آن حتی برای افراد تازه کار نیز آسان است.
•   در دسترس بودن برنامه موبایل: شما می توانید هر زمان که بخواهید به حساب خود دسترسی داشته باشید. برنامه های سپرده مستلزم محاسبه درصدی از مبلغ هر ماه است.

پرفکت مانی
پرفکت مانی

خرید دلار پرفکت مانی

یکی از روش ها برای واریز پول به حساب پرفکت مانی از طریق خرید دلار پرفکت مانی می باشد. به این صورت که با استفاده از یکی از انواع کارت های بانکی خارجی، حساب پرفکت مانی خود را شارژ می کنید. یکی از مشکلاتی که در این روش وجود دارد، کارمزد تبدیل ارز می باشد. به عنوان مثال اگر موجودی حساب بانکی شما یورو باشد اما قصد شارژ دلاری پرفکت مانی خود را داشته باشید، مجبور به پرداخت مبلغ اضافی به عنوان کارمزد تبدیل ارز خواهید بود.

یکی دیگر از راه های خرید دلار پرفکت مانی دریافت حواله پرفکت مانی می باشد. به این معنا که یک حساب پرفکت مانی دیگری به حساب شما پول واریز کند. این روش با کسر کارمزد ۵ درصد انجام می شود.

کلام آخر

برای واریز پول به حساب پرفکت مانی از دو روش خرید ووچر پرفکت مانی یا خرید دلار پرفکت مانی می توان استفاده کرد؛ برای شارژ حساب با هر دو روش می توانید از خدمات اول مانی استفاده کنید.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: کیف پول پرفکت مانی چیست؟

بیشتر بدانید: ووچر پرفکت مانی چیست؟

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *