اول مانی

فوری: انتقال موفقیت آمیز شبکه اتریوم به پروتکل اثبات سهام

ادغام اتریوم امروز پنج شنبه ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور ماه) راس ساعت ۰۶:۴۴ به وقت UTC، به صورت رسمی راه اندازی شد؛ با توجه به داده های OKLink، پلتفرم “شمارش معکوس ادغام اتریوم”، تا این لحظه پروسه ادغام اتریوم ۹۹.۹۹ کامل شده است و توسعه دهندگان و کاربران اتریوم منتظر هستند تا شبکه اصلی (لایه اجرا) با زنجیره Beacon (لایه اجماع) با سختی کل ترمینال (TTD) تنظیم شده روی ۵۸۷۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ترکیب شود.

این به معنای انتقال شبکه از پروتکل اثبات کار به پروتکل اثبات سهام است.

بنیاد اتریوم (ETH) گفته است این ارتقا، شبکه اتریوم را نزدیک ۹۹.۹۵ درصد به لحاظ مصرف انرژی کارآمدتر کرده است و زمینه را برای راه حل های مقیاس پذیری آینده فراهم می کند.

کوین تلگراف به نقل از بن ساسون (Ben-Sasson)، موسس StarkWare می گوید این نخستین قدم در فرآیندی است که باعث پذیرش بسیار گسترده اتریوم در جامعه رمزنگاری خواهد شد.

اتریوم برای رسیدن به این روز تاریخی مراحل زیادی را پشت سر گذاشته است؛ براساس نقشه راه منتشر شده توسط بنیاد اتریوم، این شبکه در مسیر رسیدن به Merge به ترتیب، از مراحل «Surge» ،«Verge» ،«Purge» و «Splurge» عبور کرده و سال ها تلاش مستمر از توسعه دهندگان خود را همراه دارد.

شایان ذکر است که ارتقا در مرحله Surge مقیاس پذیری برای rollup ها را از طریق شاردینگ افزایش داد، Verge از طریق درخت های Verkle شبکه بدون حالت را برای اتریوم به ارمغان آورد، Purge داده های تاریخی و بدهی های تکنیکال (technical debt) را حذف کرد و Splurge چندین ارتقاء متفرقه کوچک را دربر می گرفت.

لازم به ذکر است که طی یک ساعت گذشته، اتریوم روند صعودی جدیدی را در پیش گرفته است و تا این لحظه با ۱.۵۰% رشد با قیمت ۱۶۳۴ دلار معامله می شود.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: ارتقای تاریخی بلاک چین اتریوم تا دقایقی دیگر انجام خواهد شد

بیشتر بدانید: پایان کار بزرگ ترین شرکت استخراج اتریوم پس از Merge

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *