اول مانی

با ورود اتهامات جدیدی از جمله “معاملات نهانی” و “دستکاری بازار” به پرونده صرافی بایننس، تحقیقات از این صرافی وارد ابعاد جدید و جدی تری شده است.

به گزارش کوین دسک، بلومبرگ روز جمعه در گزارشی از ورود اتهامات جدید از جمله معاملات نهانی (insider trading) و دستکاری بازار به پرونده بایننس، بزرگترین صرافی رمزارز جهان، توسط مقامات ایالات متحده آمریکا خبر داد.

معاملات نهایی به خرید و فروش های داخلی اطلاق می شود که در آن با استفاده از رابطه ها و اطلاعاتی که در دسترس عموم قرار ندارند، به خرید و فروش کالا یا سهام پرداخته می شود.

بلومبرگ در ادامه اعلام کرد کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) شروع به فراخوانی شاهدان احتمالی کرده است. همین موضوع می تواند جدی تر از تحقیقات قبلی باشد. همان تحقیقاتی که مقامات بایننس در گزارش های قبلی آن را پرس و جویی با همکاری کامل این شرکت اعلام کرده بودند.

صرافی بایننس
صرافی بایننس

بایننس قبل از این با تحقیقات وزارت دادگستری و سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا مواجه شده است. گفته می شود این تحقیقات بیشتر بر روی ادعاهای مالیاتی و پولشویی متمرکز شده است.

بر اساس گزارش های قبلی، کمیسیون معاملات آتی کالا به دلیل آنکه بایننس به کاربران آمریکایی اجازه داده است بدون نظارت این نهاد به معامله محصولات مشتقه بپردازد، این صرافی را مورد تحقیق قرار داده است.

یک سخنگوی بایننس به کوین دسک گفته که این صرافی رمز ارز قوانین سختگیرانه ای در رابطه با معاملات نهانی (Insider trading) دارد.

این سخنگو همچنین در بیانیه خود نوشت:

بررسی و تحقیقات تیم امنیتی ما در رابطه با کسانی که در این رفتار دست داشته اند یک روند طولانی است و حداقل پیامد آن، خاتمه سریع همکاری با آنان خواهد بود.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: همکاری صرافی بایننس با سایفرتریس برای رهگیری معاملات

بیشتر بدانید: فعالیت صرافی بایننس در انگلیس قانونی اعلام شد

بیشتر بدانید: بایننس درگیر مشکل حقوقی ریپل و کمیسیون بورس آمریکا شد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *