اول مانی

کسب درآمد ۱.۵میلیون دلاری یک اینفلوئنسر در ازای هیچی

اینفلوئنسر ارزهای دیجیتال

کلاهبرداری با اینفلوئنسرهای رمزنگاری یک بار دیگر حوزه رمزنگاری را گرفتار کرده است. در یک قسمت مشکوک دیگر، دو اینفلوئنسر ارزهای دیجیتال با سوء استفاده آشکار از FOMO تزلزل ناپذیر کاربران، بیش از ۱.۸ میلیون دلار در یک هفته به دست آوردند.

در تاریخ ۳۰ مه، Pauly0x، اینفلوئنسر ارزهای دیجیتال و بنیانگذار NotLarvaLabs، پس از به اشتراک گذاشتن آدرس اتریوم و دامنه خود در توییتر، طلایی را به دست آورد و از کاربران درخواست کرد در ازای هیچ چیزی ETH ارسال کنند.

در حالی که اینفلوئنسر ارزهای دیجیتال صراحتاً اعلام کرد که هیچ چیزی در ازای آن ارائه نخواهد کرد، سابقه و شهرت او در ممکوین‌های شیلینگ در دایره کریپتو باعث شد تا کاربران وضعیت را به گونه‌ای دیگر رمزگشایی کنند.

در عرض هفت دقیقه، کاربران ۷۶ دلار ETH به آدرس ارسال کردند. این امر باعث شد تا سایر کاربران نیز از این کار پیروی کنند، حتی برخی از آنها NFT ارسال کردند و به اینفلوئنسرها کمک کردند تا در عرض دو روز بیش از ۱.۵ میلیون دلار دریافت کنند.

بدیهی است که بسیاری از کاربران FOMO برای ارسال دارایی‌های خود به اینفلوئنسر، انتظار دریافت پاداش ایردراپ را داشتند، علی‌رغم اینکه او گفته بود «هیچی» دریافت نمی‌کنند. کاربران احتمالاً فکر می کردند که رمزی به نام «NOTHING» از اینفلوئنسر دریافت می کنند.

با این حال، با وجود هیچ توضیحی به جز فضاهای بی‌صدا توییتر با عنوان «NOTHING»، کاربران همچنان پول خود را به آدرس Pauly0x ارسال می‌کنند.

در زمان انتشار، دامنه ETH Pauly0x به روز شده است. اکنون این وب سایت مردی را نشان می دهد که هدست واقعیت مجازی جدید اپل را به همراه یک اعلان پیام متنی از طرف اینفلوئنسر با گفتن «شاید» و دکمه «ادعا» دارد.

اگرچه Pauly0x هیچ چیزی ارائه نکرد و هنوز میلیون‌ها دلار به دست آورد، یک کلاهبردار دیگر با جعل هویت یک اینفلوئنسر ارزهای دیجیتال، کاربران پول خود را تحت فشار قرار داد.


مقاات مرتبط:

بیشتر بدانید: منتشر شدن آواتارهای گوردون رمزی در سندباکس

بیشتر بدانید: بن آرمسترانگ معتقد است که ارزهای دیجیتال نمی میرند

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *