اول مانی

راه اندازی موفقیت آمیز هاردفورک واسیل در شبکه کاردانو

سرانجام بعد از مدت ها انتظار، هارد فورک واسیل (Vasil) در شبکه آزمایشی کاردانو (Cardano) با موفقیت راه اندازی شد و آن را یک گام بزرگ به تحقق در شبکه اصلی نزدیک تر کرد.

با تکمیل این مرحله، تنها راه اندازی هاردفورک در شبکه اصلی باقی می ماند که احتمالا نزدیک چهار هفته دیگر اجرا می شود؛ در این مدت توسعه دهندگان زمان کافی را دارند تا ابزار و به روزرسانی های لازم را برای این رویداد بزرگ آماده کنند.

در حال حاضر توسعه دهندگان پروژه، اپراتورهای استخرهای سهام گذاری (SPO) و صرافی ها تشویق می شوند تا کار خود را در شبکه آزمایشی شروع کنند تا با بررسی لازم اطمینان حاصل شود که ادغام ها برای راه اندازی شبکه اصلی بدون ایراد انجام شده است.

هارد فورک واسیل پس از تکمیل در شبکه اصلی، به ایجاد بلوک سریع تر و مقیاس پذیری بیشتر برای برنامه های غیرمتمرکز (dapps) در بستر بلاک چین کاردانو کمک خواهد کرد.

براساس توییت روز گذشته IOHK، توسعه دهندگان علاوه بر ارتقای عملکرد، از “عملکرد و کارایی بهبود یافته اسکریپت” و کارمزدهای پایین تر هم بهره مند خواهند شد.

علاوه بر این، واسیل (Vasil) امکان همکای میان زنجیره های جانبی کاردانو (ADA) را فراهم می کند که در اصل یکی از اصلی ترین ویژگی هایی است که توسعه دهندگان می خواهند در فاز فعلی (Basho) از مراحل توسعه این بلاک چین راه اندازی کنند.

Basho چهارمین مرحله توسعه کاردانو است که بر مقیاس بندی تمرکز دارد.

با کل این تفاسیر، براساس اعلام پلتفرم CoinGecko، راه اندازی موفق این هارد فورک کمک چندانی به حرکات قیمت ADA نکرده است، زیرا در ۲۴ ساعت گذشته این ارز ابتدا با رشد جزئی ۰.۱ درصدی به ۰.۴۵ دلار رسید ولی در این لحظه با ۰.۹۰ درصد کاهش به ۰.۴۴ دلار بازگشته است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: احتمال راه اندازی استیبل کوین کاردانو به زودی

بیشتر بدانید: راه اندازی پلتفرم AdaSwap بر بستر کاردانو

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *