اول مانی

بزرگ ترین چالش پیش روی اتریوم حفظ حریم خصوصی است

ویتالیک بوترین، بنیان گذار اتریوم (ETH) می گوید که حفظ حریم خصوصی یک مسئله جدی و یکی از بزرگ ترین چالش های پیش روی این پلتفرم قراردادهای هوشمند است.

به باور او، اکنون آدرس های مخفیانه، آدرس های یک بار مصرف که کلید عمومی فرد را غیرقابل شناسایی می کند، بهترین راه حفظ حریم خصوصی در این بلاک چین هستند.

خالق اتریوم باور دارد که امروزه، آدرس های مخفیانه می توانند به سرعت در کیف پول های ارز دیجیتال پیاده سازی شوند و راهکاری موثر برای حفظ حریم خصوصی کاربران باشند.

آنها برای پشتیبانی از آنها نیاز به کمی کار در سمت کیف پول دارند؛ با این حال، نظر من این است که کیف پول‌ها باید به سمت یک مدل چند آدرسی بومی تر حرکت کنند (مثلا ایجاد یک آدرس جدید برای هر برنامه‌ای که با آن در تعامل هستید می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد).

با این حال، آدرس‌های مخفی برخی از نگرانی‌های قابلیت استفاده طولانی‌مدت، مانند دشواری بازیابی اجتماعی را ایجاد می‌کنند؛ احتمالا فعلا پذیرفتن این نگرانی‌ها اشکالی ندارد، مثلا، با پذیرش اینکه بازیابی اجتماعی شامل از دست دادن حریم خصوصی یا تاخیر دو هفته ای برای آزادسازی آهسته تراکنش های بازیابی به دارایی های مختلف خواهد بود (که می تواند توسط یک سرویس شخص ثالث اداره شود).


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: اتریوم و کاردانو بلاک چین هایی با توسعه دهندگان فعال در ۲۰۲۲

بیشتر بدانید: سوزانده شدن ۴.۶ میلیارد اتریوم از زمان اجرای EIP-1559

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *