اول مانی

با توجه به گفته ویتالیک بوترین، اتریوم ۵۰% راه را طی کرده است

ویتالیک بوترین شنوندگان را در یک نقشه راه پنج قسمتی در آخرین پادکست Bankless راهنمایی کرده است که در آن مراحل لازم برای بقا و رشد اتریوم را شرح داده است.

به منظور دستیابی به مقیاس پذیری و عدم تمرکز نهایی، بوتالیک ادعا کرد که اتریوم باید از نظر داده‌های بلاک چین چابک‌تر و سبک تر باشد تا افراد بیشتری بتوانند آن را مدیریت و استفاده کنند.

در اواسط ماه آذر، بوترین همچنین مقاله ای با عنوان (پایان بازی) منتشر کرد که در آن ادعا می کرد که همه بلاک چین ها در نهایت در آینده به هم نزدیک می شوند، در صورتی که ابزارهایی را فهرست می کند که امکان تایید بلوک را به شیوه‌ای غیرمتمرکز و مقاوم در مقابل سانسور انجام می دهند.

مرحله اول ادغام نام دارد که به انتقال کلی از اثبات کار به اثبات سهام اشاره دارد که در نیمه اول سال ۲۰۲۲ انجام می شود. پهنای باند و توان عملیاتی بزرگ، به ویژه در zk-rollups.

با توجه به گفته بوترین، ادغام و افزایش مهمترین ارتقاء برای ایجاد شبکه اتریوم هستند.

وقتی که از بوترین خواسته شد تا پیشرفت اتریوم را در شش سال گذشته ارزیابی کند، به لطف راه اندازی زنجیره Beacon، هارد فورک لندن و حتی ظهور NFT ها گفت ” ما ۵۰ درصد راه را طی کرده‌ایم” اما در حال حاضر راه زیادی در پیش است.

وقتی که ادغام و موج از طریق انجام می شود، و اجرای کامل اشتراک گذاری وجود دارد، ظاهرا ۸۰% کامل خواهد شد. به گفته بوترین، نقشه راه که تخمین زده می شود تکمیل آن شش سال دیگر طول بکشد، منجر به بهینه سازی ۱۰۰% خواهد شد.

ویتالیک بوترین گفت:

مراحل بعدی حاوی آستانه است، کاربران بیشتری را قادر می سازد تا گره ها را اجرا کنند و اساسا (دسترسی دموکراتیک به گسترده‌ترین تعداد شرکت کنندگان امکان پذیر است برای هرکسی که می خواهد اعتبار زنجیره را تایید کند). پس از آن، مراحل پاکسازی و پرش به ترتیب به حذف داده‎‌های تاریخی و افزوده شدن ارتقاهای متفرقه اشاره دارد.

بوترین سناریوی ایده آل خود را برای Eth2 که تمرکززدایی را فدای مقیاس پذیری نمی کند.

علاوه بر مقیاس پذیری، مسئله دیگری که بوترین بر آن تاکید کرد، امنیت و اقدامات ایمنی پیرامون ارتقاء است. او ساخت بلاک چین را با گسترش یک شهر مقایسه کرد. همانگونه که پلیس و ارتش برای دفاع از شهر یا کسور خود تلاش می کنند، کاربران بلاک چین هم به عنوان محافظان امنیتی مراقب مهاجمان عمل می کنند. و با توسعه شهرها یا اضافه شدن بلوک‌ها به زنجیره، امنیت بیشتری مورد نیاز است.

به گفته بوترین، اکنون اتریوم با حدود ۲.۶ مگابایت در ثانیه از داده‌های بلاک چین کار می کند. او ادعا کرد که هنگامی که اتریوم توانایی اضافه کردن پهنای باند بیشتر و افزایش پایگاه کاربر را داشته باشد، (مدافعان بیشتری می توانند گره ها را اجرا کنند و تایید کنند که همه چیز درست است).


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: افلاین شدن مجدد شبکه قاتل اتریوم (سولانا)

بیشتر بدانید: نهنگ اتریوم دارای ۳.۶ میلیون دلار شیبا اینو است!

بیشتر بدانید: خرید ۳ میلیون دلار پالیگان توسط نهنگ اتریوم

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *