اول مانی

بررسی مزایای تتر و دارایی های دیجیتالی

بوجود آمدن دارایی های دیجیتال، نقطه توجه در تاریخ پول و تجارت پدید آورده است. دارایی های دیجیتالی ویژگی های بی همتا و هدفمند و متنوعی را در سراسر جهان در اختیار کاربران قرار می دهند. همانگونه که ارزهای دیجیتال امکان دارد اشکال مختلف و مزایایی بی شماری برای کاربران داشته باشند، تتر و سایر استیبل کوین ها نیز می توانند برای مردم دنیا بسیار مفید و کاربردی باشند.

توکن های تتر (USDt) دارای مزایای قابل توجهی در سطح بین المللی هستند. پذیریش قانونی بیت کوین (bitcoin) به عنوان وجه رایج توسط السالوادور(El Salvador)، شاید به منزله ی آغاز دوره ای تاریخی و یا شروع دوره شتابدهی قابل توجه، برای تاثیر گذاشتن بر دارایی های دیجیتال در سطح بین المللی باشد. در چنین شرایطی، بررسی مزایای ویژه تتر برای اقتصادهای جهانی دارایی اهمیت است.

کیفیت و دسترسی به زیرساخت های مالی در نقاط مختلف جهان بسیار متفاوت است. بیشتر از ۲ میلیارد نفر به حساب بانکی دسترسی ندارند و حتی افراد بیشتری نیز به زیرساخت های مالی مطمئن و امن دسترسی ندارند. این وضعیت در مناطقی که ارزی پایدار و قابل اعتماد ندارند، نیز پیچیده تر می شود.

این مشکلات را می توان متاثر از عوامل زیر دانست:

  1. عدم دسترسی به بانک ها و حساب های بانکی.
  2. خدمات مالی که کاربر امکان دارد در آنها به دلیل سرقت یا اهمال در انجام خدمات، پول خود را از دست بدهد.
  3. کاهش ارزش پول وفساد.

تتر، راه حلی جایگزین برای افرادی که نمی توانند به خدمات بانکی دسترسی داشته باشند

بعضی از افراد نمی توانند به بانک ها یا خدمات مالی دسترسی داشته باشند، یا قادر به پس انداز پول خود نبوده و ارتباط آنها با اقتصاد جهانی قطع است. به همین دلیل، آنها مجبور به ذخیره پول نقد می باشند. در این صورت فرد در جایگاه سرقت قرار می گیرد و هیچ وقت نمی توانند به اقتصاد دیجیتال بین المللی دسترسی داشته باشند.

تتر با دسترسی به معادل خدمات بانکی واقعی (نگهداری وجوه و انتقال آنها) این چالش ها را دور می زند و کاربر تنها نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. به جز این، تتر همه ی این خدمات را به گونه ای ارائه می دهد که کاربر را از نوساناتی که احتمال دارد برای دارایی های دیجیتال دیگر اتفاق بیفتد، ایمن نگاه می دارد.

توکن های تتر را می توان راحت تر از پول نقد فیزیکی ذخیره کرد و ماهیت و هویت دیجیتالی را دارا می باشند.

تتر، همچنین امکان دسترسی کاربران به بازارهای جهانی را آسان تر کرده است، حتی برای کسانی که به خدمات بانکی نیز دسترسی دارند.

بازرگانان و کاربرانی که به دلیل موقعیت جغرافیایشان ارتباط کمتری با ارزهای اصلی دارند، وقت تبدیل ارز محلی خود به ارزهای پذیرفته شده جهانی، درصدی از پول خود را از دست می دهند. این بازرگانان و کاربران مجبور هستند ارزش دارایی خود را (در اکثر مواقع) به واحد پول محلی خود ذخیره کنند، به همین دلیل ممکن است بانک های محلی آنها خدمات بانکی برای نگهداری ارزهای مختلف را ارائه ندهند.

خرید تتر بدون کارمزد

تتر به این نوع کاربران این امکان را می دهد که مستقیما وجوه را در قالب دارایی که هم قابل قبول بوده و هم در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد، دریافت و یا ارسال کنند. تتر، و بیشتر دارایی های دیجیتال، مربوط به فضای دیجیتال بوده و به سازمان های مالی محلی وابسته نیستند.

بجز این، مناطق بسیاری وجود دارد که کاربران هنگام استفاده از خدمات مالی در منطقه خود امکان دارد با کارمزدهای بالا یا ریسک سرقت وجوه خود دست به گریبان باشند. این موضوع می تواند به شکل ارائه دهندگان حواله جات باشد که کارمزدهای زیادی دریافت می کنند و یا با ریسک سرقت در موقع جابجایی پول نقد از جایی مثل وسترن یونین(Western Union) روبرو باشند. این موارد برای درصد قابل توجهی از جمعیت جهان اتفاق غیر معمولی نیست.

تتر دلاری (USDt)، تتر یورویی (EURt) و تتر وابسته به قیمت یوان چین (CNHt)، به عنوان راهکاری جایگزین، کاربران بین المللی را قادر می سازند تا در سراسر جهان نسبت به واریز و دریافت پول اقدام کنند و آنها را از جابجایی و ذخیره فیزیکی پول بی نیاز می کند.

آینده استیبل کوین ها چگونه خواهد بود؟

با گذشت زمان، دارایی های دیجیتالی مثل تتر، به طور بالقوه این توانایی را خواهند داشت که دیوار اقتصادهای بسته ای را که باعث قطع ارتباط کشورها از بازارهای جهانی می شود را بشکنند. با پذیرش دارایی های دیجیتالی مثل تتر به عنوان گزینه ای برای پرداخت در بازارهای سرتاسر دنیا، توانایی دسترسی همه از هر گوشه جهان به این بازارها بیشتر گسترش می یابد.

این جریان هم به سود بازرگانان و هم به نفع کاربران است. کاربران می توانند فراتر از کشور یا سیستم ارزی که در آن قرار دارند، به شکل حاذق به محصولات و خدمات دسترسی پیدا کنند و بازرگانان نیز می توانند محصولات و خدمات خود را به مخاطبان بسیار گسترده تری به فروش برسانند.

تتر و بقیه دارایی های دیجیتال برای افراد ساکن در مناطقی که با مشکلات فساد یا ضمانت های مالی ضعیف دست و پنجه نرم می کنند، به عنوان ماهیتی ارزشمند تلقی می شوند.

به طور کلی، بیشتر افراد نگران این نیستند که امکان دارد به طور ناگهانی فرصت ادعا برای مالکیت خانه یا ماشین خود را از دست بدهند. سیستم های حقوقی مستحکم پیرامون حقوق مالکیت فردی در بیشتر موارد نزدیک به اتفاق جلوی چنین اتفاقی را می گیرند.

با این حال، مناطق بسیاری در سطح جهان وجود دارند که سیستم محافظت از ادعاهای فردی (مالکیت) را ندارند. در این طور مناطق، استفاده از پس انداز برای خرید خانه یا هر گونه دارایی فیزیکی یا محلی ( مثل سهام و …) امکان دارد با ریسک همراه باشد.

ارز دیجیتال تتر
ارز دیجیتال تتر
مزایای ارز دیجیتال تتر

تتر گزینه ای جایگزین برای نگهداری پس انداز و ارزش است که به صورت دارایی با حفظ حقوق ضروری مالکیت به کاربران ارائه
می شود. این اتفاق می تواند در توانمند سازی افراد برای بهبود کیفیت زندگی شان با جمع آوری ثروت، بسیار مهم باشد.

در پایان، تتر به افراد امکان می دهد ثروت خود را خارج از سیستم بانکی که امکان دارد به خطر بیفتد، ذخیره کنند. این اتفاق یکی از نمونه های تغییر دهنده ی رژیم است، زیرا، دولت ها سعی دارند کنترل سیستم بانکی را بدست گرفته و جریان آزاد سرمایه را محدود کنند.

تتر به کاربران این امکان را می دهد تا سرمایه خود را در جایی نگهداری کنند که از زیر ساخت های بانکی که به شدت محدود کننده و باعث ضرر و زیان آنها می شود در امان باشند.

از آنجایی که بعضی از کارشناسان رسانه ها باور دارند دارایی های دیجیتال بلااستفاده هستند، بررسی ویژگی های حیاتی و نجات بخشی که این ارزها به کاربران خود در سراسر جهان ارائه می دهند، بسیار دارایی اهمیت است. بنابراین، بنا به دلایل فوق و یک سری دلایل دیگر، السالوادور، اولین کشوری است که پذیرش دارایی های دیجیتال و بیت کوین را به عنوان وجه و پول قانونی شروع کرده است.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: اخطار در مورد استفاده از ارز دیجیتال تتر (tether)

بیشتر بدانید: انواع تتر و شبکه های آن

بیشتر بدانید: خرید و فروش تتر با بهترین قیمت | Tether

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *