اول مانی
بیت کوین چیست

مطمئنا تا به امروز با افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در اخبار و فضای مجاز و پادشاه ارزهای مجازی که همان بیت کوین است بارها به گوشتان رسیده و در میان گشت و گذارتان در انواع سایت ها با مطالبی مثل بیت کوین (bitcoin) چیست و چطور می توانید بیت کوین به دست اورده اید برخورد کرده اید.

بیت کوین (bitcoin) چیست؟

بیت کوین نوعی ارز دیجیتال است که می توانید با ان خرید کنید و سفارش های خود را آنلاین انجام دهید و به هر کسی در هرکجای دنیا پول بفرستید و یا می توانید آن را به عنوان نوعی سرمایه گذاری در نظر بگیرید.

بعد از بیت کوین، رمزارزهای زیادی پا به دنیا گذاشتند که ویژگی های مشابهی به ان داشتند و دارند. رمز ارزها ویژگی و ظرفیت های زیادی دارند که به همین دلیل نیز با گذشت حدود ده سال است که روی کار آمده اند و شهرت زیادی نیز به دست آورده اند.

رمزارزها یا کریپتوکارنسی های زیادی مانند بیت کوین، در بستر شبکه ای بزرگ فعالیت می کنند که به آن بلاک چین گفته می شود و این شبکه کرابران زیادی دارد که امکان دخل و تصرف داده های آن وجود ندارد.

گسترده بودن، تعداد بالای کاربران، نبود امکان تخلف در شبکه و نبود ناظری بر شبکه، آن را به یک محیط آزاد و اثربخش برای فعالیت های ارتباطی در حیطه های گوناگون تبدیل کرده است.

بیت کوین

ویژگی های بیت کوین:

بیت کوین(bitcoin) و تمام ارزهای دیجیتال یک سری ویژگی منحصر به فرد دارند که باعث برتری این ارز نسبت به دیگر پول های رایج شده است که از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

غیر متمرکز بودن آن:

غیرمتمرکز بودن به این معنی است که تحت نظارت هیچ سازمان و یا دولتی نبوده و برای انجام معاملات به کمک بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال به واسط و نفر سومی برای تایید معامله نیست.

 آسان بودن روند معامله: 

به دلیل نبود نهادهای نظارتی، نداشتن قوانین پیچیده برای انجام معامله، شفافیت کامل بازار و همچنین عدم مالکیت هیچ دولتی بر روی این بازار، انجام معاملات به وسیله بیت کوین یا سایر واحد های ارزی ساده تر از بازار های واقعی می باشد.

 داشتن امنیت بالا:

در واقع بیت کوین معادل فیزکی ندارد . تنها از رمزهایی دیجیتالی ساخته شده که افراد با ارائه این رمزها می تواند به انجام فعالیت های خود در بازار دیجیتال بپردازد. استخراج این نوع رمزها بسیار پیجیده است و امکان تقلب در بازار ارز دیجیتال وجود ندارد.

 ناشناس بودن هویت افراد:

یکی از بهترین ویژگی های بیت کوین ناشناس بودن هویت دو طرف معامله برای یکدیگر می باشد که این ویژگی باعث شده تا پیگیری افراد انجام دهنده این معاملات تقریباً غیر ممکن شود.

 حمل و جابه جایی آسان:

به این دلیل که بیت کوین نوعی ارز دیجیتالی می باشد و وجود فیزیکی ندارد حمل و جابه جایی آن بسیار ساده تر از پول های رایج در دنیای واقعی می باشد .

 عدم دریافت مالیات:

همانطور که می دانید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در حال حاضر توسط هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده اند و دولت ها هنوز نمی دانند که چگونه باید با این ارزها برخورد کنند.بیشتر بدانید: روش های استخراج ارزهای دیجیتال

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *