اول مانی

همانطور که باها و در مقالات قبلی اشاره کرده ایم ترید به معنای یک معامله می باشد و ترید ارزهای دیجیتال به معنای خرید و فروش ارز های دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم می باشد. این معامله به منظور سود بیشتر انجام می گیرد. ترید ارز های دیجیتال توسط صرافی ها انجام می شود. صرافی برای ارز دیجیتال پورتال هایی هستند که دنیای ما را به دنیای ارز دیجیتال ربط می دهد. قبل از ترید ارز دیجیتال باید مواردی را در مورد این صرافی ها در نظر گرفت و در صورت اطمینان این کار را انجام داد.

نکاتی قبل از ترید ارزهای دیجیتال در صرافی ها

قبل از اینکه در یک صرافی ترید ارز دیجیتال انجام دهید حتما مواردی را برای اطمینان خاطر خود بررسی کنید و از نحوه فعالیت آن ها اطمینان حاصل نمایید. لیست صرافی ها برای ترید ارز دیجیتال بسیار زیاد است و هنگام معاملات ارز های دیجیتال باید بهترین و مطمئن ترین صرافی را پیدا کرد.

  • باید بررسی کرد که آیا این صرافی ها در منطقه شما قابل دسترسی هستند یا خیر
  • تحقیق در مورد سابقه و پیشینه صرافی مورد نظر.
  • نرخ مبادلات صرافی را بررسی کنید
  • بررسی موارد امنیتی معاملات صرافی

بیشتر بدانید: چند باور غلط درباره بیت کوین و ارزهای رمزپایه

ترید ارز دیجیتال

تریدر کیست؟

کسی که در بازارهای مالی خرید و فروش ارزهای دیجیتال را خرید و فروش می کند تریدر یا معامله گر نامیده می شود. این خرید و فروش ها ممکن است توسط یک شخص یا یک سازمان صورت بگیرد. تریدر با سرمایه گذار متفاوت است و تفاوت بین این دو به مدت زمان خرید و فروش بستگی دارد. یک سرمایه گذار چشم اندازی طولانی مدت را در نظر می گیرند اما تریدر ها معاملات خود را در مدت زمان کمتر انجام می دهند و وقتی یک ارز دیجیتال را خریداری می کنند بعد از مدت کوتاهی که احساس کنند با فروش آن سود می برند اقدام به فروش می کنند.

انواع معامله های ارزهای دیجیتال

تریدها انواع مختلفی دارد و در همه آن ها یک موضوع بسیار اهمیت دارد آن هم صبور بودن است. برای انجام این معاملات اگر می خواهید با شکست موجه نشوید باید هر کدام از این نوع ها را برای زمان قابل قبولی آزمایش کنید که درصد موفقیت تا حدودی برای شما روشن باشد. پیروزی در این معاملات موفقیت در همه آن ها نیست بله موفقیت بیشتر نسبت به تعداد شکست ها است.

  • خرید و فروش فوری
  • معامله روزانه
  • معامله نوسانی یا سووینگ
  • موقعیت گیری معاملات
ترید ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت ها در انجام  تریدها

هیچکس نمی تواند حرکت قیمت های بیت کوین ها و دیگر ارزهای دیجیتال را پیش بینی کند. تنها روش برای کسب سود بیشتر تجربه بیشتر و الگوها و قوانین خاصی است که تعدادی از تریدر ها در نظر می گیرند و سود بیشتری نسبت به ضرر ها به دست می آورند. دو روشی که تریدرها  برای کسب بیشتر در نظر می گیرند تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی است. تحلیل بنیادی به معنای در نظر داشتن تصویر کلی از روند پیشرفت قیمت ها است. تحلیل تکنیکال با استفاده از آمار ها مانند حجم معاملات و حرکت قیمت ها به پیش بینی این قیمت ها می پردازند.

نکات مهمی که تریدرها باید بدانند

کار ترید کار آسانی نیست که هرکسی بتواند از عهده آن برآید. هر کسی یک شبه به یک تریدر موفق تبدیل نمی شود. تشخیص زمان مناسب فروش ارزهای دیجیتال زمانی به دست می آید که فرد معاملات زیادی انجام داده باشد و در این زمینه تجربیات زیادی را کسب کرده باشدکسانی که در تریدها تجربه بشتری کسب کرده اند می توانند وارد فیوچرز شده و سود دو طرفه کسب کنید یعنی هم می توانید از رشد قیمت ها سود بدست آورید و هم از ریزش قیمت ها کسب سود کنید. ترید کردن تنها با دیدن چند ویدیوی آموزشی و شرکت در دوره های آموزشی قابل انجام نیست حتما باید در این زمینه تخصص و تجربه زیادی کسب کنید که به نتایج مطلوب تری از تریدها دست یابید.بیشتر بدانید: ارز دیجیتال ریپل چیست؟

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *