اول مانی
دوج کوین

همانطور که می دانید در هفته های اخیر رمزارزها افزایش چشمگیری داشته و مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته اند. یکی از رمزارزهایی که در این مدت افزایش پیدا کرده دوج کوین (Dogecoin) نام دارد که در مدت ۲۴ ساعت افزایش قیمت ۶۰۰ درصدی داشته است.

در این مقاله تماما به ارز دیجیتال دوج کوین پرداخته است و سعی داریم تا از ابتدا و پدید امدن آن را کامل شرح دهیم.

دوج کوین چیست (Dogecoin)؟

دوج کوین با واحد اختصاری DOGE یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که در آغاز، تنها به منظور شوخی ساخته شده بود اما اکنون در بازار ارزش آن به چند صد میلیون دلار رسیده است.

دوج کوین (Dogecoin) در بین کاربران ایرانی حوزه ارزهای دیجیتال محبوبیت بالایی دارد اما جالب است بدانید که این محبوبیت در بین کاربران خارجی نیز به شدت بالاست. دلیل این محبوبیت می تواند رتبه خوب این ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال و همچنین قیمت بسیار پایین آن باشد که افراد زیادی را در رویای ثروتمند شدن مجاب به سرمایه گذاری در آن می کند. بهتر است بدانید که همه چیز به بحث سرمایه گذاری برنمی گردد و بعضی ها دوج کوین را به خاطر خودش و هدفی که پشت آن است دوست دارند.

Dogecoin

دوج کوین و تبلیغات سلبریتی ها

در واقع دوج کوین از زمان ایجاد و راه اندازی تا به امروز هیچ تغییر و تحول مثبتی در جهت رشد ارز دیجیتال نداشته است و همواره قیمت بسیار پایینی را به ثبت رسانده است اما توییت ایلان ماسک که تا چندی پیش ثروتمندترین فرد جهان بود، منجر به رشد بیش از ۵۰ درصدی قیمت دوج کوین شد اما این رشد قیمت مدت زیادی طول نکشید و دوج کوین مجدد روند نزولی خود را پیش گرفت.

ایلان ماسک که مدیر اجرایی تسلا می باشد، اواخر روز شنبه با مجموعه ای از توییت ها قیمت رمزارز دوج کوین را تا ۳۵ درصد بالاتر برد. او با انتشار عکسی خودش را به عنوان رافیکی طراحی کرده در حالی که یک نوزاد دوج کوین را نگه داشته است.

دوج کوین و ایلان ماسک

ماسک در توییت خود از ۴۵.۸ میلیون دنبال کننده خود خواست تا ” ارز آینده زمین ” را انتخاب کنند. همچنین در توییت خود نوشت: ” دوج کوین ارز رمزنگاری مردم است” و افزود: ” بدون اوج، بدون افت، فقط دوج “. البته ای افزایش قیمت مدت زیادی دوام نیاورد و این ارز دیجیتال مجدد روند نزولی خود را پیش گرفت.

البته این اولین بار نیست که ماسکف این ارز دیجیتال را تبلیغ می کند و با تبلیغ هر یک از آنها باعث نوسانات قابل توجه بازار می شود. در تاریخ ۲۹ ژانیوه نیز ایلان ماسک هشتک بیتکوین را به توییتر خود اضافه کرد و ادعا کرد که از طرفداران بیت کوین است و طولی نکشید که باز هم با افت قیمت به ۳۵۰۰۰ دلار بازگشت.

چه استفاده هایی از دوج کوین می شود؟

کاربران این ارز دیجیتال توانسته اند که در چند سال گذشته به دلیل تعداد بالای کاربران و استفاده کنندگان از این ارز دیجیتال فعالیت های خیرخواهانه زیادی را انجام دهند.

به طور مثال در سال ۲۰۱۴ کاربران این ارز موفق شدند پنجاه هزار دلار آمریکا را جمع آوری کرده و با استفاده از آن تیم سورتمه جامائیکا را به مسابقات المپیک سوچی بفرستند.

همین کاربران توانستند در ۲۲ مارس ۲۰۱۴ که به نام روز جهانی آب نام گرفت، ۳۰ هزار دلار امریکا را جمع اوری کنند و با استفاده از آن برای یک دهکده در کنیا آب تمیز فراهم کنند.

یکی دیگر از فعالیت های کاربران این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد که موفق شدند مبلغ ۵۵ هزار دلار جمع آوری کنند تا با کمک آن از اسپانسر راننده ای مسابقات NASCAR شوند که قصد داشت با تصویر دوج کوین رانندگی کند.

آینده دوج کوین (Dogecoin)

از سال ۲۰۱۵ تا به امروز، تغیر اساسی در دوج کوین اتفاق نیفتاده است. این یکی از دلایل ترک پلتفرم توسط طرفداران پروپاقرص ان و مهاجرت به اکوسیستم هایی پبشرفته مانند اتریوم است. از جمله دلایل عقب ماندن دوج کوین و عدم پیشرفت آن با گذشت این چند سال، منحصر شدن به تنها سه توسعه دهده نیمه وقت و داوطلب می باشد.

یکی از نقاط قوت دوج کوین ماهیت و انجمن سرگرم کننده ان می باشد اما همین موضوع یکی از نقاط ضعف پروژه نیز می باشد. در شبکه سایر ارزهای دیجیتال، توسعه دهندگانی به صورت حرفه ای فعالیت می کنند اما در اینجا همه چیز به شوخی گرفته می شود.

بهتر است بدانید که حتی جکسون پالمر به عنوان یکی از دو ایده پرداز پروژه، دوج کوین را حباب خواند. وی عقیده دارد که هر فناوری که طی سه سال آپدیت نشده باشد، صدها میلیون دلار ارزش نخواهد داشت.بیشتر بدانید: تبدیل پرفکت مانی به بیت کوین

سوالات متداول:

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *