اول مانی
Ripple

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از بازارهای سرمایه گذاری نوپا و پرسود، چند سالی است که رواج یافته و در کشور ما نیز در حال افزایش است. به جز بیت کوین که به عنوان اولین ارز دیجیتال و پادشاه ارزهای دیجیتال شناخته شده است، ارزهای دیجیتال زیادی در این سالهایی که از پیدایش ارزهای دیجیتال می گذرد به وجود آمده اند که اکثرا تنها یک کپی ناقص از بیت کوین بوده اند. در حالی که در این میان هستند معدود ارزهای دیجیتالی که با چشم انداز متفاوتی نسبت به بیت کوین تلاش کرده اند تا جایگاه خود را پیدا کنند و با ایجاد ارزش افزوده، ارزش سرمایه گذاری و پتانسیل را در خود ایجاد می کنند. یکی از این ارزهای دیجیتال آینده دار، ارز دیجیتال ریپل است.

ریپل چیت؟

ریپل پلتفرمی است که به دلیل کارهایی چون خرید و فروش و سایر تراکنش های تولید شده و یک سیستم کاملا متن باز است. ریپل برخلاف سایر رمزارزها که برای انجام تراکنش ها از سیتم ماینینگ استفاده می کنند از یک سیستم کامل و توسط تعدادی از سرورها و جهت تایید تراکنش های خود استفاده می کنند که همین قضیه باعث انجام سریع تر تراکنش ها در این پلتفرم می شود به شکلی که تنها چند ثانیه طول می کشد که تراکنش ها انجام شود. البته ناگفته نماند که هزینه کمتری نیز در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتالی دارد.

این پلتفرم، ار مختص به خود را دارد یعنی همان ریپل XRP. پلتفرم ریپل تصمیم بزرگی برای وسعت دادن به انجام معاملات دارد به گونه ای که می خواهد معاملاتی در سطح جهانی انجام دهد. یکی از خدماتی که این ارز دیجیتال در اختیار مردم قرار داده است ایجاد کردن در RippleNet است.

هدف از ریپل چیست؟

هدف از Ripple استفاده از مفاهیم دیجیتالی شدن بنیادین و عدم تمرکز در صنعت سنتی بانکداری است تا بتواند انتقال پول و تراکنش های مالی بین بانکی و بین المللی که سالانه بیشتر از ۱۵۰ تریلیون دلار است را به صورت ویژه سریع، ارزان، آسان و غیرمتمرکز سازد.

در حال حاضر شرکت های مالی و بانک ها از جمله بانک های معتبر American Express و بانک معتبر Western Union از محصولات و خدمات Ripple برای امور انتقال پول استفاده می کنند.

ارز دیجیتال ریپل

مزایا و معایب ارز دیجیتال ریپل:

 مزایای ریپل:

  • تا حدودی امنیت بالایی دارد
  • سرعت بالا در انجام تراکنش ها
  • امکان دادن وام و همچنین وام گرفتن در کوتاه ترین زمان
  • می توان به راحتی به شبکه های پرداخت متصل شد
  • تورم ندارد زیرا تمام توکن ها از ابتدا استخراج شده اند و از همان ابتدا نیز نیز وجود داشته اند
  • بیشتر از ۱۰۰ بانک معتبر تراکنش ها را با این پلتفرم انجتم می دهند

معایب رمز ارز ریپل:

از آنجایی که ریپل مزایای متعددی دارد و باعث ایجاد تحولات خاصی شده است اما در بسیاری موارد و به دلیل روش های متفاوت تجاری از طرف برخی از ان انتقاد شده است. ریپل در یک بیانه اعلام کرد که قسمت وسیعی از رمزارزها XRP را به کاربرهای خود منتقل می کند اما تا به امروز تنها مقدار کمی از این ارز انتقال داده شده است.

یکی از بزرگ ترین معایب پلتفرم ریپل متن باز بودن آن است و با وجود سیستم های قوی و هوش بالای آن ممکن است زمانی که کد در دسترس قرار داده م شود فرصتی ایجاد شود تا کسانی بتوانند ان را هک کنند.بیشتر بدانید: انواع ارز دیجیتال؟ وکاربردهای آن

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *