اول مانی
بلاک چین

شبکه بلاک چین اختراعی بسیار مبتکرانه و زاییده فکر یک شخص یا گروهی است که با نام مستعار ساتوشی ناماموتو شناخته می شود. از زمانی که بلاک چین برای اولین بار به همه معرفی شد از ان به عنوان موجودیتی بزرگ نام برده شد و سوال اصلی بسیاری از افراد این است که در کل بلاک چین چیست؟

بلاک چین چیست؟

به زبان ساده می توان گفت که بلاک چین نوعی سیستم برای ثبت اطلاعات و گزارش است که تفاوت اصلی آن با دیگر سیستم ها این است که اطلاعات ذخیره شده روی این سیستم، میان تمام اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می شود.با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده ها، امکان هک، حذف و دستکاری اطلاعات ثبت شده تا حدودی از بین می رود.

اگر در طول ده سال گذشته با مسائل بانکداری، سرمایه گذاری و یا ارز دیجیتال آشنا شده باشید احتمالا باید با اصطلاح بلاک چین نیز که یک فناوری برای حفظ اسناد در بستر بیت کوین است، آشنا شده باشید. در ویدئو زیر به صورت مختصر و به طور کلی با مفهوم بلاک چین آشنا خواهید شد.

شبکه بلاک چین همان بیت کوین است؟

ابتدا باید تفاوت میان بلاک چین و بیت کوین را بدانید که می توان گفت:

بیت کوین: بهتر است این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که بیت کوین را با بلاک چین اشتباه نگیرید. بیشتر افراد این دو را با هم اشتباه می گیرند و به جای هم استفاده می کنند. بیت کوین چیزی نیست جر یک ارز دیجیتال که بر اساس فناوری بلاک چین کار می کند.

بیشتر بدانید: از بیت کوین چه می دانید؟

بلاک چین: بلاک چین فناوری است که به انتقال داریی های دیجیتالی مثل بیت کوین از شخصی به شخص دیگر کمک می کند.

blockchain

بلاک چین چگونه کار می کند؟

بلاک چین یک زنجیره اطلاعاتی است و زمانی که اطلاعات جدیدی به این شبکه اضافه می شود یک بلاک نیز به زنجیره قبلی اضافه می شود که برای این اتفاق باید ۴ اتفاق دیگر رخ دهد:

  • در ابتدا باید یک معامله رخ دهد. به عنوان مثال زمانی که شما خریدی را با بیت کوین انجام می دهید اطلاعات این تراکنش در کنار هزاران تراکنش دیگر در یک بلاک ذخیره می شود.
  • در مرحله دوم باید معامله تایید شود که این کار باید توسط شبکه بلاک چین در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.
  • در مرحله سوم وقت آن رسیده که معامله در بلاک ذخیره شود. زمانی که درستی اطلاعات تایید شد مبلغ دلار، امضای دیجیتال خریدار و امضای دیجیتال فروشنده، در یک بلاک ذخیره می شود و تمامی این اطلاعات برای تمام کسانی که در شبکه بلاک چبن فعالیت می کنند ارسال می شود.
  • در مرحله آخر باید به این بلاک هش داده شود. پس از اینکه تمام معاملات در بلاک تایید شد باید کد شناسایی منحصر به فرد هش (Hash) به بلاک داده شود. و بعد از این مرحله بلاک جدید به زنجیره بلاک چین (blockchain) اضافه می شود.


بیشتر بدانید: خرید بیت کوین با پرفکت مانی

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *