اول مانی

نظارت بر گزارش های مربوط به بانک سیلورگیت ادامه دارد

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، در صحبت‌های اخیر خود اعلام کرده که قصد ندارد بصورت خاص درمورد سیلورگیت اظهارنظر کند.

با این حال، طبق گفته های او کاخ سفید به نظارت بر گزارش‌های موجود ادامه می‌دهد و به وضوح از وضعیت این بانک آگاه است.

ژان پیر تاکید کرده است که قانون‌گذاران بخش بانکی دستورالعمل‌هایی را منتشر کرده‌اند و به بانک‌ها نشان داده‌اند که چطور باید از خود در برابر خطرات مربوط به بازار ارزهای دیجیتال محافظت کنند.

در نوامبر سال گذشته، FTX، یک صرافی محبوب ارزهای دیجیتال، سقوط کرد و بدهی های معوق میلیاردی را به طلبکاران خود باقی گذاشت؛ یکی از آن طلبکاران سیلورگیت بود، بانکی که به FTX خدمات ارائه می کرد؛ در نتیجه فروپاشی FTX و پس از آن خروج سپرده های مشتریان، سیلورگیت مجبور شد دارایی هایی به ارزش ۵.۲ میلیارد دلار در ابتدای سال ۲۰۲۳ را نقد کند.

کاخ سفید از نزدیک صنعت ارزهای دیجیتال و تاثیر آن بر بازارهای مالی را زیر نظر دارد؛ در ماه‌های اخیر، درخواست‌هایی برای افزایش مقررات ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از رویدادهایی مانند سقوط FTX و پیامدهای ناشی از آن برای شرکت‌هایی مانند Silvergate مطرح شده است.

دولت پرزیدنت بایدن مقررات جدیدی را پیشنهاد کرده است که صرافی‌های ارزهای دیجیتال را ملزم می‌کند تا تراکنش‌های بیش از ۱۰۰۰۰ دلار را به سرویس درآمد داخلی (IRS) گزارش دهند و الزامات سخت‌گیرانه‌تری را با مشتری خود (KYC) برای جلوگیری از پولشویی و سایر فعالیت‌های غیرقانونی اعمال کنند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: سیلورگیت دومین سهام وال استریت با موقعیت شورت بالا

بیشتر بدانید: سخت ترین روزهای زمستان ارز دیجیتال به پایان رسیده است

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *