اول مانی

انتشار نقشه راه دولت برای رمزارزها توسط کاخ سفید

کاخ سفید در ۲۷ ژانویه (۷ بهمن ماه) بیانیه ای با عنوان (نقشه راه دولت برای کاهش خطرات رمزارزها) منتشر کرد؛ مخاطب قسمت اعظم این بیانیه، کنگره ایالات متحده است و خطوط اصلی مورد نظر دولت برای قانون گذاری را به اطلاع کنگره می رساند.

به نقل از کوین تلگراف، نویسندگان بیانیه برای (کاهش خطرات رمزارزها) یک مسیر دو وجهی را ترسیم کردند که وجه اول آن تاکید بر (نخستین چارچوب جامع دولت برای توسعه دارایی دیجیتال) است که سپتامبر (شهریور ۱۴۰۱) منتشر شد؛ این سند براساس فرمان اجرایی جو بایدن برای “توسعه مسئولانه دارایی های دیجیتال” تدوین شده بود.

وجه دوم مطرح شده در این بیانیه، افزایش تلاش های دستگاه های اجرایی در پیاده سازی و صدور دستورالعمل های جدید است؛ براساس این بیانیه، سازمان های دولتی در حال تدوین “برنامه های آگاهی دهنده عمومی برای کمک به مصرف کنندگان در درک خطرات خرید ارزهای دیجیتال” هستند.

نکته جالب این است که این بیانیه لیست بلندبالایی از درخواست ها را خطاب به کنگره مطرح می کند و تاکید کرده است که (کنگره نیز باید تلاش های خود را افزایش دهد).

توصیه های کاخ سفید به کنگره، توسعه اختیارات تنظیم کننده، تقویت الزامات افشای اطلاعات، افزایش مجازات ها برای تخلفات، افزایش بودجه پیاده سازی قانون را شامل می شود.

نویسندگان این بیانیه همچنین از این فرصت استفاده کردند و از کنگره خواستند که بعضی کارها را هم انجام ندهد:

قانون گذاران نباید به نهادهای بزرگ و مهم مثل صندوق های بازنشستگی اجازه دهند که با سر در بازار کریپتو شیرجه بزنند.

آنها خاطرنشان کردند که محدود کردن چنین اقداماتی از نفوذ (آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال) به کلیت سیستم مالی ایالات متحده جلوگیری می‌کند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: این هفته بایدن فرمان کاخ سفید درمورد رمزارزها را امضا می کند

بیشتر بدانید: ملاقت سم بنکمن فرید قبل از سقوط FTX با مشاور ارشد بایدن

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *